Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń

Reklama

CASA DE LA MUSICA - Wrocław

Ocena: 3.8/5

Informacje o klubie

NazwaCASA DE LA MUSICA
AdresRYNEK RATUSZ 11/12
Godziny otwarciaPn – Nd 14:00 do …
Selekcjaod 21 LAT (ADIDASY I DRESY ZOSTAW W DOMU)
RezydenciJose Torres jako Padrino (Ojciec Chrzestny ) klubu
Kontakt tel.(071) 343 - 7262
Strona wwwhttp://www.novocaina.com/virtual/novo1.html
E-mailCASA@CASADELAMUSICA.PL
Cena piwaod 7 zł
Cena drinka od 10 zł


Casa de la Musica:Casa de la Musica wykonana jest na wzór lokali kubańskich z przełomu lat 20.-30. zeszłego stulecia. Architektura nawiązuje do burżuazyjnego Cigar Clubu.

Elementami wystroju są skórzane stylowe kanapy, thonetowskie krzesła i hookery, oraz bar, będący wierną repliką baru z najbardziej znanej hawańskiej Restauracji-

El Floridita.

Każda ze ścian lokalu to swego rodzaju hołd złożony symbolom i historii dawnej, przed fidelowskiej Kuby. Począwszy od najbardziej znanych marek kubańskich cygar i historii ich założycieli, poprzez XX wieczne dokumenty: papiery wartościowe, certyfikaty, zdjęcia, akcje osób oraz firm tworzących potęgę ekonomiczną przedrewolucyjnej Kuby. Specjalne miejsce poświęcone jest najbardziej znanej rodzinie kubańskiej Bacardi (założyciela firmy Bacardii S.A., producenta najsłynniejszego kubańskiego rumu na świecie), która w czasie rewolucji zmuszona była do emigracji. W innych miejscach pokazaliśmy obecne i przeszłe symbole rewolucyjnej Kuby: dyktatora kubańskiego Fidela Castro, amerykańskiego pisarza i laureata nagrody Nobla Ernesta Hemingwaya (rezydenta na Kubie przed i w czasie rewolucji). Kuba to także stylowe samochody, symbole muzyki latynoamerykańskiej, które w całości tworzą niezapomnianą atmosferę całorocznego raju. Wszystko to uzupełnia bar oferujący blisko 400 pozycji alkoholowych, z każdego miejsca na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem rumów produkowanych w każdym zakątku Karaibów. Poczynając od tych najbardziej szlachetnych, po rumy wytwarzane metodą najbardziej tradycyjną, zwanych brudnymi rumami. Bar, na życzenie klientów serwuje najbardziej znane kubańskie koktaile przyrządzane na bazie alkoholi i wyłącznie ze świeżych tropikalnych owoców. Dekorowane bezpośrednio przed klientem egzotycznymi garniszami tworzą istny raj dla zmysłów.

Wystrój lokalu uzupełniają przedmioty wyszukane we wszystkich zakątkach globu mające szczególny związek z życiem i kulturą kubańczyków do roku 1958. Architekturę lokalu uzupełniają repliki wentylatorów sufitowych z początku XX wieku.


Będąc naszym gościem możesz liczyć na to, że napijesz się doskonałych koktajli oraz poznasz historię Kuby a wszystko to w otoczeniu latynoamerykańskich rytmów tworzących niezapomniany klimat. Przynajmniej dwa raz w tygodniu porwą Cię rytmy salsy, czarangi, merengue, congi czy rumby, granej na żywo.


W CASA DE LA MUSICA staraliśmy się ukazać, jak reżim zniszczył tak piękny kraj, jakim była Kuba sprzed rewolucji. Na szczęście nie potrafił zniszczyć radości w sercach ludzi i chęci do dobrej zabawy w rytmie salsy. Naród kubański to społeczność, która pomimo represji i biedy pozostała jednym z najbardziej przyjaznych i wesołych narodów Karaibów, do którego poznania lgnie cały świat.

Zapraszamy ludzi pełnych radości, którzy w sercach czują klimat latynoamerykańskiej, jednoczącej muzyki do odwiedzania nas każdego dnia.Poczuj Fiesta Cubana


Zdjęcia z klubu


Najnowsze galerieOsoby które mają ten klub w ulubionych

Komentarze
Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję