Kalendarz wydarzeń

Kobiece rytmy

Melanż 15.07.2019

koncert HANGOVERS

Kredance 15.07.2019

SALSOTEKA

Jazzda 15.07.2019

Reklama

Inga Liljestrom na XXXI Przegladzie Piosenki Aktorskiej

Zgłoś nadużycie
Hipnotyzujący głos, doskonałe teksty i muzyka tej młodej australijskiej gwiazdy są coraz lepiej znane w Europie. Porównywana do Bjork i Portishead, ale też do Marianne Faithfull, Inga Liljeström jest niewątpliwie jedną z najciekawszych osobowości tegorocznego PPA. Na zaproszenie Lion Stage Managament przyjedzie do Wrocławia i zagra koncert 22 marca o 20.30 w Imparcie.

 

 


 

 

INGA LILJESTROM

Niezwykle przewrotna i kusząca twórczość młodej utalentowanej Australijki Ingi Liljestrom wypełniona jest pod względem lirycznym zagadkowymi i sugestywnymi opowiastkami, przywodzącymi na myśl surrealistyczne obrazy Davida Lyncha. Delikatność, melancholia, kruchość ludzkiego istnienia - to tylko część z motywów, które artystka zawarła w kompozycjach na trzech dotychczas wydanych przez nią albumach.

 

Pod względem muzycznym twórczość Liljestrom to doskonała propozycja dla fanów poruszających, niezwykle lirycznych brzmień zatopionych w oceanie elektroniki i instrumentów smyczkowych. Biorąc pod uwagę skandynawskie korzenie artystki, skojarzenia z dokonaniami takich artystów jak Sigur Ros, Bjork, czy Anji Garbarek nie będą wcale nie na miejscu. Do listy tej śmiało dopisać można ojca chrzestnego triphopu - Barry'ego Adamsona, z którego twórczością łączy Liljestrom niesamowita łatwość koponowania filmowo brzmiących motywów.

 

22 marca 2010 (sobota) godz. 20.30
Bilety: I strefa 50zł, II strefa 40 zł
Miejsce: Centrum Sztuki IMPART

 Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję